Madencilik sektöründe 1976 yılından beri faaliyet gösteren firmamız bu yolculuğuna kurucusu Rahmetli Ragıp Güngören’in işlettiği Ege Kahve Ocağı ile başlamıştır. Yıllar içinde değişen ticari koşullara ve pazar ihtiyaçlarına göre gelişip şekillenen İdamar Mermer; şirketi babasının izinden giderek devralan Burak Güngören ve ortağı Volkan Kahraman' ın da katkılarıyla Ege Bölgesinin en büyük, 90 dan fazla yerli ve yabancı ürün çeşidi ile en geniş mermer, granit, kuvars kompoze taş, porselen seramik ve yarı değerli taş stoğuna sahip galerilerinden biri haline geldik.

Buca ve Muğla' da faaliyet gösteren 2 depomuzla birlikte Torbalı da açtığımız kapalı alan Stone + by Idamar showroomumuzda ise alışılmış mermer depoculuğuna yeni bir soluk getirerek bir sanat galerisi tadında keyifle gezebileceğiniz, müzik eşliğinde kahvenizi yudumlarken yerli ve yabancı özenle seçilerek getirtilen mermer, granit ve yarı değerli taş kolleksiyonlarımızı keyifle inceleyebileğiniz bir mekana dönüştürdük. Yıllardır yurt içi ve yurt dışı fuar katılımlarımızla sektördeki yenilikleri takip ediyor ve bu yenilikleri yurt içi müşterilerimizle buluşturmaya gayret ediyoruz…

Bu sebeple İtalyan Materia seramik porselen plakalarının Türkiye temsilciliği, Coante kuvars kompoze plakalarının da Ege Bölgesi distribütörlüklerimizle, İtalya, Hindistan, İspanya, Çin den getirtilen seçilmiş mermer, quarzite, granit plakalarımızla amacımız müşterilerimize  birbirine ikame olabilecek farklı doku, renk ve yüzey özelliğinde geniş ürün yelpazesi sunmak, dünya trendlerini yakalamak ve değerli müşterilerimize hak ettikleri yenilikçi ve dinamik hizmeti vermeye devam etmektir.  

Geniş satış ekibimizle Türkiye’nin değerli mimarları ve inşaat projeleri işbirliklerimizle yurt çapında faaliyet gösteriyoruz. Aynı zamanda yurt dışında BAE, Katar, Kuveyt, Lübnan, Fas, Bahreyn, Belçika ile başlayan ihracat faaliyetlerimizi Guney Afrika, İngiltere ve Bulgaristan ile  günden güne artarak devam etmektedir.   

Mermer kullanım çeşitliliği açıcından eşsiz güzelliğe sahip. Yıllardır alışageldiğimiz kullanım alanları dışında dekorasyonda, sofra sunumlarında, masa ve sehpalarda zevkle kullanacağımız formlara kolaylıkla dönüştürülebilen zamansız bir malzeme. Bizde HNZD Design markamızla mermer aksesuarlarımızı yurt içinde ve Amerika basta olmak üzere yurt dışında son kullanıcı ile buluşturmaya devam ediyoruz. 
 

idemar mermer